Дата: 5 января 2018 в 08:48, Обновлено 31 марта в 09:32

Мэты  выхаваўчай работы:

Фарміраваць духоўна - маральныя каштоўнасці, нацыянальнае  самапазнанне навучэнцаў  праз арганізацыю ўзаемадзеяння педагагічных работнікаў, бацькоў, соцыума, дзіцячых і юнацкіх грамадскіх аб'яднанняў, вучнёўскага самакіравання.

Задачы выхаваўчай работы:

узмацніць ролю сям'і ў выхаванні дзяцей і прыцягненне бацькоў да арганізацыі вучэбна-выхаваўчага працэсу;

стварыць умовы для захавання і ўмацавання здароўя навучэнцаў, для фарміравання ў навучэнцаў культуры захавання ўласнага здароўя, пераадолення шкодных звычак навучэнцаў сродкамі фізічнай культуры і спорту;

стварыць умовы для самарэалізацыі асобы кожнага навучэнца;

стварыць умовы для бяспечнага знаходжання навучэнцаў ва ўстанове, узмацнення прафілактычнай работы па папярэджанні дзіцячага траўматызму;

працягнуць работу па папярэджанні правапарушэнняў і безнагляднасці сярод непаўналетніх і па папярэджанні наркаманіі сярод непаўналетніх праз максімальнае прыцягненне дзяцей розных груп уліку да ўдзелу ў жыцці школы, класа, у занятках аб’яднанняў па інтарэсах, секцый.

Гісторыя і традыцыі выхаваўчай работы

Асаблівую ролю ў выхаваўчай рабоце ўстановы набывае краязнаўства, здольнае фарміраваць у вучняў маральныя і грамадзянскія якасці. Вялиіім выхаваўчым патэнцыялам валодае школьны гісторыка - краязнаўчы музей, на базе якого праводзяцца пазакласныя мерапрыемствы і ўрокі.